השיטה הייחודית - 'מודעות יצירתית @' - מה קורה בתהליך ?

את יוצרת את מציאות חייך במודע ובלא מודע

הבסיס הוא להבין איך זה קורה

ואז כשאת מודעות ליכולת הבחירה שלך, את מבינה איך ביכולתך להשפיע על חייך.

התהליך כולל 3 רבדים שנשזרים יחד לאורכו:

3

כלים ומיומנות

רכישת כלים המסייעים:

ליצור שינוי

פיתוח מיומנות

ויצירת הרגלים

ליצירה בריאה

מתמשכת ומתפתחת

בחינת מערכת האמונות הפנימית שלך במודע

ובתת מודע  :

גילוי איזה מהאמונות עדיין רלוונטיות

חיזוק מה שמשרת אותך ומוביל לצמיחה ובריאות

וזיהוי מה מעכב אותך בחיים בתחומים השונים (מערכות יחסים, עבודה, כסף, בריאות..) 

I’m a paragraph. Double click

me or click Edit Text. It's easy  to make it your own.

חוויה  ויצירה

חוויה בציור, צבעים ודמיון המאפשרת :

התבוננות פנימית

ביטוי רגשות ותכנים

מודעים ולא מודעים 

גילוי שפת סמלים אישית 

פריצת דרך

שחרור חסמים

התחדשות וריפוי.

1

תבניות ואמונות

2

השראה ואחזקה

השראה, ליווי ותמיכה

בכדי ליצור שיגרה שיוצרת

חיזוק לצמיחה ובריאות

התמדדות עם האתגרים

ולמנוע חזרה לדפוסים קודמים

 

4

השיטה הייחודית - 'מודעות יצירתית @' - מהי ?

"המודעות היצירתית"© היא גישה שגיבשתי במסע חיי מתוך חוויות, ידע, ניסיון ואינטגרציה בין תחומים שונים הקרובים לליבי.

הגישה  מתבססת על התרפיה הבעתית בשילוב אמנויות – EXA (Expressive Arts  Therapy ) בשילוב עם מודעות רוחנית,יצירה בתודעה, עבודה עם תת מודע, חשיבה חיובית, תורת בצבע, ופיתוח אינטליגנציה רגשית.

 

העבודה חווייתית  ומשלבת: טכניקות הרפיה ונשימה, דמיון מודרך,  כתיבה אינטואיטיבית, יצירה אקספרסיבית (פיסול וציור), מוסקה ותנועה, טכניקות למגנוט יעדים ושינוי אמונות, עבודה עם החלק הימני של המח, קלפי מודעות שונים, עבודה וטיפול בצבע.

 

המוטו המנחה הוא: דרך התבוננות וחוויה מתרחבת המודעות ועמה היכולת ליצור את יצירת חיינו האישית.

 

הגישה מתאימה לילדים, נוער ומבוגרים, באופן פרטני או קבוצתי ואין צורך בידע או ניסיון בתחומי האמנות.

הטיפול מסייע לחיזוק הביטחון העצמי, יכולת ההבעה והתקשורת ולפיתוח יצירתיות.מיועד לכל מי שחש צורך לבצע תהליך של שינוי במצבו הרגשי, במיוחד מתאים למצבים בהם  מזוהה תחושה של חוסר שביעות רצון או שאיפה לצמיחה ומוכנות לבצע מהלך חדש כדי לצאת מהמצב המעיק ולהתקדם ב"מסע" ההתפתחות האישית.

החיים הם יצירה אישית ! כן, אנו יוצרים את מציאות חיינו. "הכל צפוי אולם הרשות נתונה" – ולנו יש את זכות הבחירה. אנו יכולים להגשים חלומות. כל שעלינו לעשות הוא להאמין שוב בחלומות, להבין את משמעות הבחירה שלנו ולהיזכר בידע שיש בכל אחד מאיתנו- היכולת ליצור מציאות ולהגשים חלומות.

 

המודעות הרוחנית והיצירה בתודעה משלבות בין הדמיון, האמונה, החזון והרוחניות לבין ההיגיון, המעשיות והפרודוקטיביות. מאפשרות לנו להשתמש ב"חוקי היקום" בכדי לממש את ייעודנו פה : "לברוא את מי ומה שאת ולאחר מכן להתנסות בבריאה זו" ( מתוך שיחות עם אלוהים- ניל דונאלד וולש) .

 

חוקי היקום פשוטים ללמידה וליישום. הדמיון משמש ככלי מרכזי ורב עוצמה אשר בעזרתו אנו יכולים ליצור עולמות.

במודע ובלא מודע אנו יוצרים את מציאות חיינו לאור אמונות שאימצנו לאורך חיינו. בתהליך אנו בוחנים את מערכת האמונות הפנימית שלנו- מגלים איזה מהאמונות עדיין רלוונטיות, מחזקים את מה שמשרת אותנו ומוביל לצמיחה ובריאות , לומדים לזהות מה מעכב אותנו בחיים בתחומים השונים (מערכות יחסים, עבודה, כסף, בריאות ועוד )  ורוכשים כלים המסייעים ליצור שינוי.

 

התרפיה ההבעתית בשילוב אמנויות – מציעה טיפול רגשי דרך התנסות חווייתית, היוצרת אמון וביטחון והמאפשרת להיכנס למצב של התבוננות פנימית, ביטוי רגשות ותכנים מודעים ולא- מודעים.

ההבעה והיצירה האקספרסיבית מזמינות שימוש בדמיון, בחלומות ובעולם הפנימי כמקור של אפשרויות חדשות, גילוי כוחות נפש, פיתוח יכולות , ארגון ועשייה ויצירת קשרים בין-אישיים חדשים.

בהתנסויות במדיות האמנות השונות (ציור, פיסול, ריקוד ותנועה, מוסיקה, דרמה, שירה וסיפור) מתעוררות בנו חוויות חושים, רגשות ותכנים פנימיים, המתבטאים בשפת סמלים אישית וקולקטיבית- שפה של דימויים בקול, צורה וצבע . תרפיה זו מזמינה לחקור, לגלות ולאפשר את ביטויים באופן ישיר או עקיף ולאפשר פריצת דרך, שחרור חסמים וריפוי.

תהליכי ההשלכה וההסמלה העולים ביצירה האקספרסיבית,  משרתים את תכלית הנפש להכיר את עצמה. הוצאת התכנים המודחקים ועיבודם מנטרלת מאיכותם המאיימת ותוך שחרור הלא מודע והבאתו להכרה מודעת מתבצעת ההגשמה העצמית = הגשמת העצמי.

יונג היה הראשון שהתייחס לציור כדרך של הנפש לבטא את תהליכיה. אופני ביטוי כמו כתיבה, ציור, פיסול וכד', הופכים את היצירה עצמה לכלי הכלה לתהליך ההשתנות.

השינוי הוא תהליך מופלא המתרחש כשאדם מרשה לכוח אחר לפעול בתוכו, כשהוא מאפשר לעצמו להיות זמין ופתוח למשהו שמגיע מרמה אחרת, מתוך עצמו והיקום.

האמונה באפשרות ובכוח ההשתנות היא התשתית של מהלך האינדיבידואציה של הנפש.

 

בתהליך "המודעות היצירתית" משמשת ה"תרפיה ההבעתית בשילוב אמנויות" בסיס לעבודת ההתבוננות ,הגילוי, הריפוי וההתפתחות במסע בצמיחה האישי , בשילוב עם מהות "המודעות הרוחנית" והיצירה בתודעה, יש בידינו את הכלים והכוחות התורמים להשלמת תהליך השינוי- היצירה- יצירת חיינו. 

 

אם אנו מודעים ליכולת הבחירה שלנו, אנו מבינים שיש ביכולתנו להשפיע על חיינו.

בעזרת חוויות אקספרסיביות וטכניקות פשוטות ויעילות אנו יכולים לשנות וליצור תיקון- לברוא מציאות טובה יותר המובילה אותנו לצמיחה , הצלחה ואושר בכל תחומי החיים. בכל רגע יש לנו את היכולת להתחיל את השינוי שיוביל אותנו לבחור בחיים הנכונים לנו.

לכולנו מגיע לחיות חיים מלאי אושר ועושר, אהבה ובריאות.

ולסיום כדברי בודהה: " קיים רק זמן אחד שחיוני להקיץ בו.זמן זה הוא עכשיו" .